Rekreační dům V PANÍ HÁJÍCH – Moravany

Rekreační dům V PANÍ HÁJÍCH  - ubytování, pobyt - Moravany

K úpatí horského pásma Chřibů, nejvyššího a nejčlenitějšího území Středomoravských Karpat, které se táhne středem Moravy se z jižních rovin Slovácka zvedá dlouhá zahrada v Paní hájích.

Na spodním konci zahrada sousedí s výběhem pro koně a na horním konci navazuje na pásmo zvedajících se Chřibů. Tady jsme se rozhodli postavit rekreační dům s výhledem na bíle kvetoucí švestkové stromy na jaře a Bílé Karpaty na obzoru tak, aby respektoval prostorové omezení zahrady v Paní hájích s jejím dlouhým a úzkým půdorysem.

Další snahou bylo napojit se na velkolepý výhled na Bílé Karpaty na obzoru a propojit opticky zahradu s interiérem domu.

S tímto zadáním jsme se obrátili na brněnskou architektonickou kancelář Archteam pod vedením Ing. arch. Milana Raka která získala titul STAVBA ROKU 2002 a současně ocenění GRAND PRIX ARCHITEKTŮ 2001 za DŘEVĚNÝ RODINNÝ DŮM V ZAHRADĚ, který byl mimo jiné publikován i v encyklopedii současné světové architektury The Phaidon World Atlas Contemporary Architecture (London, 2004) a v knize MINI HOUSE NOW (New York, 2006). Ing. arch. Milana Rak, který poté co Paní háje navštívil, aby se naladil na duši tohoto místa a několika konzultacích s námi, navrhl projekt rekreačního domu jako podlouhlé dřevěné konstrukce posazené na opravených původních betonových základech ve směru od Chřibského lesa, který jí chrání záda do svažující se zahrady k jižním rovinám Slovácka, čímž je naplněn aspekt starodávného učení Feng – Šuej o vztahu domu a jeho okolí.

Rekreační dům se nachází v rekreační osadě Kameňák, nedaleko obce Moravany. Jedná se o místo na samé hranici přírodního parku Chřiby, které nabízí velké množství turistických a cykloturistických stezek za poznáním tohoto krásné koutu jižní Moravy. V blízkém okolí si na své přijdou také milovníci vína, které je možné ochutnat ve vinných sklípcích lemující vinařské stezky.


Více informací >

Rekreační dům V PANÍ HÁJÍCH - ubytování

Hodnocení:
[Celkové: 1 Průměrné hodnocení: 5]

Typ ubytování: rekreační dům
Místo ubytování: Moravany

Rekreační dům V PANÍ HÁJÍCH nabízí následující možnost ubytování:
Chata pro 6 osob - (8 dní, 7 nocí) - Běžná cena: 9919,00 Kč.


Rekreační dům V PANÍ HÁJÍCH nabízí příjemné ubytování, lokalita Moravany je bezvadné místo pro vaši dovolenou.Moravany - pobyty v okolí

Další možnosti ubytování v blízkém okolí:

Napsat komentář